Učebnice létání 2016

Dlouho očekáváné nové vydání populární praktické učebnice pro piloty je nyní opět v prodeji. Učebnice létání je vhodnou knihou pro každého začínajícího pilota, ale i pro ty z vás, kteří chtějí prohloubit své teoretické letecké znalosti.

Učebnice létání

Učebnice létání vám bude příručkou při výcviku soukromého pilota letounů PPL(a). Jedná se o první knihu svého druhu na českém trhu, která si klade za cíl předat svým čtenářům - pilotům žákům srozumitelnou formou praktické informace k létání, ovládání letadla, navigaci, komunikaci a meteorologii. Učebnice létání je vhodnou příručkou začínajícího pilota, kterému se stane dobrým průvodcem a rádcem v jeho pilotním výcviku. Pokud začínáte letecký výcvik pro získání pilotního průkazu, určitě doporučujeme koupi praktické Učebnice létání, nyní v aktualizované verzi 2016.

cena včetně DPH, poštovného a balného

Učebnice pilota

Učebnice pro pilota letounů, sestavená na základě textů více než 20 autorů. Jedná se o oficiální učebnici schválenou Úřadem pro cvilní letectví. Učebnice pilota velmi odborně a hluboce probírá teoretická témata, jejichž znalost je vyžadována při závěrečných zkouškách pro získání pilotního průkazu. Velmi doporučujeme k této učebnici pořídit i Učebnici létání, která klade důraz na praktickou stránku létání.

Učebnice pilota

Úřad pro civilní letectví doporučuje tuto učebnici jako pomůcku pro studium pilotům, kteří chtějí získat osvědčení způsobilosti soukromého pilota letounů PPL(A), pilota vrtulníků PPL(H), pilota kluzáků, pilota motorových kluzáků a pilota ultralehkých letounů (SLZ).

cena včetně DPH, poštovného a balného

Letecká meteorologie

Kniha Letecká meteorologie je ucelenou učebnicí, kterou uplatní piloti všech letadel, počínaje padákovými a závěsnými kluzáky, přes větroně, malá sportovní a soukromá letadla, až po letadla pro obchodní dopravu. Obsahuje popis obecné meteorologie, které dále rozvinuje do hlubších znalostí jednotlivých specifik pro létání podle VFR a IFR. Větší důraz byl pak kladen např. na popis počasí pro plachtění (v těchto partiích kniha navazuje a rozšiřuje v minulosti několikrát vydanou autorovu knihu Termika), na znalosti počasí pro dopravní piloty či na přípravu letců všech kvalifikací k pilotní zkoušce z meteorologie.

Letecká meteorologie

Obsah a struktura této knihy odráží požadavky evropského předpisu JAR-FCL-1, kde jsou stanoveny mj. požadavky na znalosti pilotů z meteorologie.

Publikace je bohatě ilustrována a vysvětluje veškeré meteorologické zákonitosti, které jsou pro letectví zapotřebí. Je to doposud nejobsáhlejší česká učebnice letecké meteorologie, o rozsahu téměř 500 stran.

cena včetně DPH, poštovného a balného

Termika - vyšší škola plachtění

Kniha popisuje základní meteorologické prvky mající vliv na vznik konvekce. Naučí čtenáře chápat podmínky pro vznik konvekce stejně tak jako odhadnout její budoucí průběh.

Terminka - vyšší škola plachtění

cena včetně DPH, poštovného a balného

Atlas oblaků - rozšířené vydání

Tato publikace je určena všem meteorologům, pilotům, přírodovědcům, školám a zájemcům o počasí. Poskytuje nejen ucelený encyklopedický přehled druhů oblaků a jejich odvozenin, ale popisuje rovněž souvislosti výskytu oblačnosti a oblaků s daným typem počasí.

Atlas oblaků

cena včetně DPH, poštovného a balného