Počasí takřka populárně

Tato kniha seznamuje čtenáře populárně-naučnou formou s poznatky z meteorologie. Čtenář by měl mít po přečtení knihy obecný přehled o meteorologii a umět například odhadnout vývoj počasí podle dostupných zdrojů a informací (internet, média, částečně i dokonce vlastním pozorováním oblohy a počasí). V knize pozná synoptické útvary, dozví se vědomosti o meteorologických prvcích, pozná rozdíl v počasí při zemi a vyšších hladinách, naučí se rozpoznávat oblačné druhy a může si vést i vlastní zájmy o počasí – knížka mu dá návod, jak se to dělá a náhled, jak to dělají profesionálové.

Počasí takřka populárně

Kniha slouží také jako vhodná a srozumitelná učebnice pro piloty, počínaje kvalifikací ultralightů a malých sportovních létajících zařízení , přes piloty kluzáků, soukromé a obchodní piloty až po dopravní piloty.

cena včetně DPH, poštovného a balného

Plachtařský sklerotikon

Nová publikace populárního autora, pilota, leteckého instruktora a plachtaře tělem i duší Karla Doudy nejen o létání s legendárním větroněm L-13 Blaník.

Plachtařský sklerotikon

Na základě vlastních zážitků a zkušeností autor připomene leckterým pilotům jejich letecké začátky. Jak těm, pro které se staly větroně celoživotní vášní, tak i těm, pro které byly větroně jen odrazovým můskěm k celoživotní kariéře dopravního pilota.

cena včetně DPH, poštovného a balného

Atlas oblaků - rozšířené vydání

Tato publikace je určena všem meteorologům, pilotům, přírodovědcům, školám a zájemcům o počasí. Poskytuje nejen ucelený encyklopedický přehled druhů oblaků a jejich odvozenin, ale popisuje rovněž souvislosti výskytu oblačnosti a oblaků s daným typem počasí.

Atlas oblaků

cena včetně DPH, poštovného a balného